Obecnie jesteś na dawnej wersji naszego portalu turystycznego. Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją.
NOWA WERSJA PORTALU


  Wysoki Kamień
 

   Wysoki Kamień 1058 metrów n.p.m. to szczyt górujący nad Szklarską Porębą, położony w Wysokim Grzbiecie Gór Izerskich. Warto wspiąć się na ten szczyt ze względu na rozciągającą się przepiękną panoramę na okoliczne pasma górskie: Karkonosze, Rudawy Janowickie oraz na Góry i Przedgórze Izerskie.
   Pierwsze schronisko w tym miejscu powstało w 1837 roku, jako jedno z pierwszych w Sudetach. W 1875 roku powstała wieża widokowa. W 1882 roku wybuchł pożar i budynek schroniska spłonął. Po pożarze budynek został odbudowany, jednak po II wojnie światowej został zdewastowany i okradziony. Po pracach remontowych i porządkowych, otwarto go ponownie dla turystów w 1947 roku. W 1962 roku nieremontowane schronisko zamknięto, a rok póżniej zapadła decyzja o rozbiórce.
   Obecnie działa tu bufet i powstaje nowe schronisko. Teren Wysokiego Kamienia, należy do prywatnych właścicieli.


  • PowiększSzlak czerwony na Wysoki Kamień
  • PowiększWysoki Kamień
  • PowiększWidok z Wysokiego Kamienia na Szkalarską Porębę, Szrenicę, Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły i Wielki Szyszak
  • PowiększSchronisko Wysoki Kamień
  • PowiększWysoki Kamień
  • PowiększWidok z Wysokiego Kamienia
    Zdjęcia publikowane na witrynie turystykawpolsce.eu stanowią własność ich autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)


   Wasze komentarze:

2022-02-20 17:06:22
 ~Olka                     
Tam zawsze silne wieje, ale warto odwiedzić. Polecam



   Dodaj komentarz:

 
  Komentarz:
  Podpis komentującego (nie udostępniaj danych osobowych):
 
 
   Wystaw komentarz  

     Drodzy Internauci w celu uniknięcia na stronie wulgaryzmów lub treści ogólnie uznawanych za nieprzyzwoite - Wasze komentarze będą publikowane po weryfikacji przez administratora strony. Czas oczekiwania na publikację może zająć kilka godziny, a nawet dni - prosimy o cierpliwość :). Administrator bez podania przyczyny może odmówić publikacji komentarza lub usunąć istniejący komentarz. Dziękujemy.